• Our Minecraft servers are offline but we will keep this forum online for any community communication. Site permissions for posting could change at a later date but will remain online.

Help For Turks - Turkler için Yardım

ItsArdaQG

District 13
Reaction score
2,859
Hello everyone. I am from Turkey and i am 15 years old. Today i wan't to talk about important problem. It's about turks. I think i couldn't do anything if i couldn't speak english. I think that's the problem. Because usually turks can't speak english and they can't make a ban dispute , can't talk with staffs , sometimes can't buy donor or vip etc. That's why i wan't to open this thread. And i will continue this thread in turkish. Because it's for turks xD Whatever let's begin !

Öncelikle herkeze selam arkadaslar. Bugün burda türklere yardım etmek amacıyla burdayım. Son zamanlarda karsıma çok çıktığı için bu yazıyı hazırlıyorum. Çoğu türk arkadasımız ingilizce konusamadığı için haksız yere banlanıyor , donor alamıyor , yetkililerle görüşemiyor vb. Tabiki herkezin problemine ben yetişemem. Sadece yardımcı olmaya çalısacağım ve umarım olurum. Problemlerinizi alta yazabilirsiniz yada özelse bana özelden mesaj atabilirsiniz. Eğer bir yetkiliyle konusmak istiyorsanız bana mesaj atın ve bende müsait olduğum ilk zamanda teamspeak'e gelip sizi bir staffla konusturayim. Sorularınız klanlarla ilgili olabilir çünkü mcsg de türk klan yetkilisi yok. Belki haksızlığa uğramıssınızdır klan savaşlarında yetkililerle konusup direkt olarak 5-0 kazanabilirsiniz yada karşı klanı kapattırabilirsiniz. Onun dısında bi kaç uyarıda bulunacağım. Eğer haksız yere ban yerseniz kesinlikle ve kesinlikle hiçbir yetkiliye lütfen banımı açın yada ban disputeme bakın demeyiniz. Eğer böyle bir istekte bulunursanız disputeniz okunmadan direkt olarak reddedilir. Eğer haksız yere ban yerseniz öncelikle sakin olmalısınız ve bu hesap ban yedi neyse bende hesap bol baska hesapla girerim diye düşünmeyin çünkü ip'nizi kontrol edip girdiğiniz tüm hesaplar ban yiyebilir ve hesaplara yazık olur. Onun dısında çok detaylı bir şekilde ban disputeyi açıklayacağım. Açıklamamın sebebi eskiden türkçe çevirisi vardı fakat suanda sebebini anlayamadığım bir şekilde kaldırıldı. Neyse ben ban dispute nasıl atılır onu anlatmaya baslıyım.
In-game/Teamspeak name:

Where have you been banned/muted? (Minecraft server/Teamspeak):

If in-game what GameType?:

Any reason why you have been banned/muted?:

When did you get punished?:

How long does your punishment have left?:

Why do you think you should be unbanned/unmuted?:

Do you accept the rules of the server, and shall not break them again?:

Burda gördüğünüz ingilizce kısımların hepsini kopyalayıp suraya yapıstırınız : http://www.mcgamer.net/forums/Disputes/create-thread
Simdi sorulara gelelim.
In-game/Teamspeak name:
Oyun adınızı tam bir şekilde yazınız. Örnek : ItsArdaQG
Where have you been banned/muted? (Minecraft server/Teamspeak):
Nerde ban yediniz diye soruyor. Serverde ise Minecraft Server yazınız. TeamSpeakte ban yediyseniz Teamspeak yazınız.
If in-game what GameType?:
Hangi oyunda ban yediniz diye soruyor. Yani BattleGrounds mu ZedChase mi Survival Games mi diye. Genellikle Survival Games te oluyor ve eğer Survival Gameste ban yediyseniz Survival Games yazın.
Any reason why you have been banned/muted?:
Neden ban yada mute yediniz yazıyor. Ban yediğinizde karsınızda reason yazar. Onu tam olarak yaznınız. Örnek olarak KillAura - Aimbot - Speed
When did you get punished?:
Ne zaman ban yediniz diye soruyor. Aşırı önemli değil ama genede biliyorsanız yazın bilmiyorsanız I don't know yazıp geçin.
How long does your punishment have left?:
Banınızın açılmasına ne kadar kaldı yazıyor. Eğer perma ban yediyseniz Permanent yazınız.
Why do you think you should be unbanned/unmuted?:
Neden banınızın yada mutenizin açılmasını düşünüyorsunuz diyor. Sizde çünkü hergün oynuyorum yada youtube kanalım vardı vb. diyebilirsiniz. Faka buraya güzel ingilizce kullanarak uzun bişeyler yazmanız gerekir eğer banınızın açılmasını istiyorsanız.
Do you accept the rules of the server, and shall not break them again?:
Serverin kurallarını kabul ediyormusunuz ve bidaha kuralları ihlal etmiyeceğinizi kabul ediyormusunuz diyor. Buraya evet söz veriyorum yada yemin ediyorum gibisinden bişeyler yazabilirsiniz.

Arkadaşlar elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım fakat daha önce hiç ban/mute dispute atmadığım için bunların doğruluğuna %100 diyemem. Umarım yardımcı olmuşumdur. Daha iyi anlayabilmeniz için Vigilo yani mcsg moderatörünün yayınladığı videonun linkini atacağım. Onuda izlerseniz yardımının olacağını düşünüyorum. Ban dispute video linki :

Reportlarla ilgilide konusmak istiyorum. Report için xMertSimsek in yayımladığı ve kurucu ChadTheDJ in beğenip kabul ettiği türkçe çevirisi var. Onun linkinide aşşağıda bulabilirsiniz. Onun dısında moderatör , map-maker , yada vip'leri reportlamak istiyorsanız Sr yetkililerle konusmanız gerekir , çünkü moderatörlerin onları banlama yetkileri yoktur. Report türkçe çeviri : http://www.mcgamer.net/threads/report-abuse-format-türkçe.190264/ Bu linkten de daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum :) Ayrıca Vigilo nunda reportla ilgili videosu var. Onuda paylaşmak istiyorum çünkü bu videolar herkezin anlayacağı şekilde yapılmıştır. Vigilo Report video link :

Bugünlük anlatacaklarım bu kadardı. Umarım işinize yarar. Dediğim gibi hatam çıkabilir , hatalarımıda alta yazarak bana bildirirseniz mutlu olurum. Ya da baska bir probleminiz varsa profilime yada özelden yazabilirsiniz. Uzun ise teamspeakte konusabiliriz. Yardımım dokunduysa ne mutlu bana. Herkeze iyi günler diliyorum. Ileride karsılasmak dileğiyle !
Profilimin linki : http://www.mcgamer.net/members/itsardaqg.463916/
Mcsg team speak adresi : ts.mcgamer.net
Skype : Özel ama eğer çok önemliye bana özelden mesaj atın size ordan verebilirim.

Career
Reaction score
197
Oyunculara yardım edip ve ya lobide "dont spam" yazıp mod olamazsınız uğraşmayın

-NovaPunch Rahmetli Türk Moderatör

ItsArdaQG

District 13
Reaction score
2,859
novanın bi sözü geldi aklıma .-.
Öncelikle önümüzdeki 6 ay içinde mod olma planım yok. Onun dışında oyunculara yardım etmiyeceksen neden mod oluyosun ? Pardon belki kanalında prim yapmak için olabilir fakat benim kanalım yok. Onun dışında herkez türkleri eziyor ve herkez türkler eziliyor diyor. Bende bunu önlemeye çalısıyorum. Farkettiysen %90 ı türkçe. Ayrıca eğer cidden mod olmak isteseydi NovaPunch 9 ay mod olmak için çabalayıp 2 ayda istifa etmezdi. Türkler eziliyorsa bile onun ordan istifa etmesi hiçbirşey değiştirmiyecek. Bilakis çabalasaydı belki türklerin adı temize çıkardı. Neyse herkezin düşüncesine kimse karışamaz xD

Brandoe

Platinum
Reaction score
41
Very thoughtful of you to help other players. Glad to have you on the forums :D

Members online

No members online now.

Forum statistics

Threads
242,193
Members
523,972