• Our Minecraft servers are offline but we will keep this forum online for any community communication. Site permissions for posting could change at a later date but will remain online.

Guide Catching Hackers - Format Türkçe(Turkish)

Size yardımcı oldu mu?

• Evet!

Votes: 8 80.0%
  • Hayır!

Votes: 2 20.0%

• Total voters
    10

Career
Reaction score
197
MERHABA =)
Öncelikle ben bu konuyu MCGamer'daki hackerları nasıl yakalayacağınız hakkında bilgi vermek için oluşturdum.

Hile yapanları fark edemiyormusunuz? O zaman bu konu size biraz yardımcı olabilir. Bu rehber bir çok bilgi içeriyor baştan sona okumanızı tavsiye ederim.

ÖNCE İYİ BİR EKRAN VİDEOSU KAYDETME PROGRAMI BULARAK BAŞLAYALIM.
-Ben "D3DGear" kullanıyorum, çünkü hiç sorun yaratmıyor ve kastırmıyor :)
- Moderatöler "Fraps kullanabilirsiniz" diyorlar fakat Fraps ile kaydetmek için belli bir ücret ödeyip satın almak gerekiyor ve yüksek sistem gereksinimi var.
- Ben Şiddetle Screen-O-Matic'ten uzak kalmanızı öneririm çok kastıran bir program.

Nasıl Kuralları Çiğneyenleri/Mod Kullananları/Hile Kullananları Yakalarız.

Aimbot - Bu çok kolay tespit edilebilen bir hiledir. Eğer oyuncu kafasını önüne gelen oyunculara hemen çeviriyorsa ve ya olmayan oyunculara(İzleyici) Aim(Hedef) alıyorsa Aimbot olduğundan emin olabilirsiniz.

Speed(Hız) Hilecisi - Oyuncu normal oyunculardan daha hızlı ilerliyorsa, ayaklarının altında parçacık çıkmıyorsa ve laglı ise Oyuncu Speed Hilesi kullanıyordur.

ForceField/Kill Aura - Oyuncu ona yaklaşan her oyuncuya ve tüm varlıklara vuruyorsa FF/KA olabilir fakat bu iki hileyi tespit etmek baya zordur.

Spider - Bu kolay algılanan bir hiledir. Eğer oyuncu merdiven ve ya sarmaşık yardımı olmadan duvarlara tırmanabiliyorsa, spider hilesini kullanıyordur.

Fly - Bu çok kolay, oyuncu uçuyor!

Step - Bütün bloklar hileyi kullanan oyuncu için bir merdiven haline gelir(Merdivenlerden daha hızlı çıkabilir)

Jesus/Suda yürümek - Başka bir kolay tespit edilebilen hile. Oyuncu su üstünde yürüyor.
Şimdi hileciyi raporlama aşamasına geldik, hileciyi bu linkten raporlayabilirsiniz!

Konu bu kadardı! Umarım Yardımcı olmuşumdur!

Last edited:

Kellyys

District 13
Reaction score
2,112
This is great! Now all the turkish people will know where to put the report! This was very nice of you ;)

Members online

No members online now.

Forum statistics

Threads
242,193
Members
523,972
Latest member
Atasci